Vypnutí monitoru/ů na noc

Nevypínáte na noc počítač a nebaví vás manuálně vypínat a zapínat monitor nebo několik monitorů? Pak je tato utilitka vaším řešením :)

Po zapnutí vypne po 1.5 vteřině monitor/y a pokud náhodou hýbnete myší nebo stisknete nějakou klávesu či vznikne nějaká akce, která monitor/y zapne, program je automaticky po 5 vteřinách opět vypne.

Také vypne Numlock a po vypnutí aplikace jej opět zapne – takže nebude svítit přes noc :)
Dále se ztlumí zvuk (mute) a po vypnutí aplikace se obnoví zpět do původního stavu.

Pro ukončení programu a zapnutí monitorů stačí stisknout ENTER. Aplikace nemusí být aktivní a nemusíte se bát, že by se klávesa jakkoliv projevila. Program ji monitoruje globálně a při jejím stisknutím se vypne aplikace. Klávesa se dále nepromítá, ani do jiných aktivních oken.

Doporučení:

 1. Pokud máte podsvícenou klávesnici nebo myš a máte možnost změny profilů podle spuštěných her, zvolte si pro tento program profil bez podsvícení a automaticky se vám při vypnutí monitoru/ů vypne i podsvícení ;)
 2. Pokud máte klávesnici, která podporuje makra, nabindujte si makro pro spuštění této aplikace a při usínání jen stisknete tlačítko ;)

Ke stažení

Soubor TurnOffMonitor.zip 628x (57.02 kB)

Soubor TurnOffMonitor_Source.zip 384x (80.84 kB)

2 reakcí k "Vypnutí monitoru/ů na noc"
Přidat příspěvek

 • avatar
  7. 9. 2015
  Odpovědět Odkaz
  Simír

  Moc pěkný prográmek, přesně to jsem hledal a dávám 10/10 :-)

  • avatar
   25. 9. 2015
   Odpovědět OdkazOdpovídá na
   sczdavos

   Jsem rád, že se líbí. Pochvala vždy potěší :) Také jej každý den používám. Udělal jsem si aplikaci na telefon, přes kterou vzdáleně spouštím tento program. Takže když mi skončí seriál ťuknu, všechno se vypne a já nemusím vstávat z postýlky :D

   Čím více času dostaneš, tím méně ho máš.